Szörnyek Világa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hallottál már a város fölé fenyegetően magasodó Agyarfok-hegységrő? Hát a barátságtalan rengetegről? A régi szénbányákról, a mocsárvidékről sem? Egyet jegyezz meg: soha ne menj oda. A halál 11 klánja vert ott tanyát...
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Figyelem!

Az oldalt a rajta fellelhető helyenként erőszakos tartalom miatt csak 18 éven felülieknek ajánljuk!

Üzenőfal
Kattints minden nap!

Legutóbbi témák
» Walsh lakás
Paine ~ Talutah Singer EmptyHétf. 11 Jan. - 10:04 by Néith

» Ryuu Kurokawa folyamatban
Paine ~ Talutah Singer EmptyKedd 29 Dec. - 20:56 by Ryuu Kurokawa

» Avatarképek, aláírások
Paine ~ Talutah Singer EmptyKedd 22 Dec. - 22:49 by The Beast

» Erasmo Brunelli
Paine ~ Talutah Singer EmptyKedd 22 Dec. - 22:17 by Erasmo Brunelli

» Skulduggery
Paine ~ Talutah Singer EmptyPént. 18 Dec. - 3:37 by Vendég

» Amira Mathews
Paine ~ Talutah Singer EmptySzer. 9 Dec. - 17:30 by Amira Mathews

» Erdő melletti út
Paine ~ Talutah Singer EmptyKedd 8 Dec. - 13:18 by Daimon Thorn

» Metró
Paine ~ Talutah Singer EmptyCsüt. 3 Dec. - 20:59 by Max Castle

» Richard Porter - loading
Paine ~ Talutah Singer EmptyCsüt. 3 Dec. - 16:01 by Richard Porter

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (27 fő) Szomb. 29 Aug. - 22:54-kor volt itt.

Megosztás
 

 Paine ~ Talutah Singer

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Paine

Paine

Születési idő : 1989. Oct. 03.
Kor : 34
Tartózkodási hely : Arapaho
Foglalkozás : Biztonsági technikus

Paine ~ Talutah Singer Empty
TémanyitásTárgy: Paine ~ Talutah Singer   Paine ~ Talutah Singer EmptyHétf. 9 Nov. - 22:59

Paine ~ Talutah Singer Image2_www.kepfeltoltes.hu_

TALUTAH SINGER

" I'm too young to lose my soul!
I'm too young to feel this old!
Living in a world - so cold... "


Nem:

Születési hely, idő: Sitka, Alaszka, 1989. 10. 03.

Külső tulajdonságok: átlagos magasságú, ízlésesen izmos testalkattal rendelkezem. Idomaim kerekek, nőiesek, arcom hosszúkás alakú, szemeim mandulavágásúak és meglepően világoskékek (a műszemem is, mivel teljesen élethű), hajam extrém hosszú, vastag, erős szálú és fekete színű. Több heg is található a testemen (legszembetűnőbb az arcomon végigfutó karmolás nyoma), valamint a jobb szemem helyett a mindennapokban egy speciális műszemet "hordok". Mivel anyám sziú indián volt, vonásaimban én is hordozom felmenői jegyeit, a bőröm is sötétebb a kaukázusi típusnál.

Az extrém stílusú ruhákat kedvelem, de magas sarkút, szoknyát vagy ruhát csak nagyon ritkán vehetek fel - ezek ugyanis harc vagy menekülés közben hátráltatnának. Nagyon szívesen hordok viszont ékszert bárhogy nézek is ki (bár értékes nemesfémek és drágakövek helyett inkább bizsukat, vagy bőr ékszereket), közülük is a legbecsesebb amit sosem vennék le egy fonott bőr karkötő, melyet Lynx csinált nekem még tinédzser korunkban.

Foglalkozás: a város metróhálózatánál dolgozom, az alagutak elektronikus megfigyelése a feladatom. Mivel bent a kollégáim kicsit betegesnek ismernek, senki sem lepődik meg, ha váratlanul le kell lépnem. A fizetésem persze nem sztárgázsi, de elélünk belőle apámmal, amíg valami jobbat nem találok.

Kirin: Narcise, egy foltos hiéna. Nem afféle nagy vadász, de azért veszélyes és nagyszerű társ a harcban is. Neme hím. Külseje a többi hiénaféléhez hasonlóan kutyaszerű. Orra megnyúlt, sárgás bundáját sötétebb, ovális foltok pettyezik. Testhossza 138 centiméter, tömege 62 kilogramm. Marmagassága 80 centiméter. Hátsó lábai rövidebbek a mellsőknél, ezért háta lejtős, járása koslatós. Ennek ellenére nemcsak gyors, de hihetetlenül szívós: hosszú távon képes tartani a 60 km/h sebességet. Az egyik legerősebb izomzatú állat: állkapcsa és fogazata olyan erős, hogy a csontot is képes porrá őrölni. Nagyon kíváncsi és eszes állat. Alapvetően húsevő: maga is zsákmányol, de a dögöt sem veti meg. Emellett eszik lárvákat, tojásokat, sőt, gyümölcsöket is. Egyszerre akár 14,5 kg húst is képes egyszerre felfalni. 24 óra alatt még a szarvat és fogat is megemészti. Nem könnyű vele a városban, emberek közé vegyülve élni, mivel viszonylag szokatlan vadállati külseje a civilek számára - nem is beszélve arról, hogy a fél szeme (az enyémhez hasonlóan) nem valódi.


NEMEZIS

Fedőnév: Paine

Harci készségek: nagyon ügyesen bánok a különféle pengés fegyverekkel, a kellő erőkifejtésem, fürgeségem, ügyességem és technikás mozgásom is megvan hozzá. A lőfegyverek nem az én asztalom, nem célzok túl jól távolra ezért lehetőség szerint nem is használom őket (bár van egy puskám, de többnyire otthon pihen). Harci stílusomban keverve használom első sorban az Iaido és Kendo művészetét (katana), valamint az Okichitaw (tradicionális indián pusztakezes harc és tomahawk-hajítás) elemeit. Tanultam még tőrvívást, illetve Sambót (orosz hadsereg számára kifejlesztett támadó harcművészet) és Krav Magát (izraeli önvédelem és taktikai rendszer) is.

Fegyverek: két katana; egy tomahawk; sarló végű bozótvágó; fél tucat tőr és kés; lefűrészelt csövű vadászpuska. A késekből egy-kettő mindig van nálam ruhám egy rejtett zugában, szegletében, míg a "nagy" fegyverek közül egyszerre maximum egyet (vagy az egyik katanát, vagy a tomahawk-ot) szoktam magamnál tartani.

Paine ~ Talutah Singer Imagey_www.kepfeltoltes.hu_


BELSŐ TULAJDONSÁGOK

Határozott vagyok, magabiztos, hűséges a csapathoz és Lynxhez mint a vezérem és mint a barátom egyaránt. Tettrekészségem nagy, találékonyságom és kreativitásom határtalan. Szigorú vagyok, fegyelmezett, nem az az elvesztem-a-fejem típus (bár én is követtem el hibákat életem során, melynek nyomait örökké viselni fogom). Jó vagyok abban amit csinálok, hisz gyerekkorom óta erre képeztek ki. Erősen buzog bennem a bizonyítási vágy. Olyan vagyok, mint egy víz alatt vulkán - a csendes felszín alatt robbanásra készen roppant energiák buzognak bennem.

Belül viszont végtelenül csalódott vagyok és magányos. Valaha sokkal kedvesebb és segítőkészebb voltam, mára azonban szarkasztikussá és elégedetlenné lettem. Megkeményedtem. Hideg lettem, fagyos, mint az otthonom, Alaszka. De a csapat bármikor számíthat rám, ez nem változott.
Imádom a vizet, egy jó fürdőt véve, vagy a tenger habjaiba merülve mindig megnyugszik a lelkem. Tudom, hogy soha nem szabad hátra néznem, csak előre. Muszáj hinnem és reménykednem - és tudom, érzem, hogy megvan bennem az ehhez szükséges erő.

Erősségek: nő létemre egész komoly az edzettségem, kondiban és jó erőben tartom magam.
Mivel erős harcművészeti alapjaim vannak, így a legtöbb pengés fegyverrel könnyedén elboldogulok.
Kitartó vagyok, nem szokásom feladni és nem vagyok ijedős alkat.

Gyengeségek: lőfegyverekkel nem bánok jól, pedig a modern hadviselés fontos elemei - de fél szemmel elég nehéz lenne pontosan célozni.
Hajlamos vagyok a fejfájási és migrénes rohamokra, melyek időnként megnehezítik a dolgom.
Botor módon még mindig szeretem Lynx-et, ezért ha ő kér valamit, vagy segítségre van szüksége, akár a világ végére is elmennék érte, mérlegelés nélkül.

Félelmek: alulmaradni a harcokban.
További súlyos sérüléseket szenvedni.
Legnagyobb félelmem azonban, hogy elveszítem Lynxet, vagy valami baja esik.

Paine ~ Talutah Singer Image14_www.kepfeltoltes.hu_


TÖRTÉNET

Alig vártam, hogy hazaérjek a Nemezis közös gyűléséről. Apám nekem nem mondta el, pedig már hónapok óta tudta... titkolta előlem, hogy rákos. Most kellett megtudnom, mindenki előtt, együtt a többi harcostársával. Mintha én sem lennék több náluk, mintha nem lennék különb a szemében. Szerettem volna jó erősen beletaposni a gázba és száguldani, az sem érdekelt volna, ha belecsapódok valamelyik fába... de ott ült mellettem az anyósülésen, szendergett. Mellkasa ütemesen járt le és fel, ahogy annak működnie kell. De belül - ki tudja mennyi beteg sejt rejtőzött el a nagy harcos bőre alá bújva. Tüdőrák... nem sokan halnak meg közülünk betegségben. Gyanítom, ő sem akar majd. Inkább a kellő pillanatban feláldozza magát. Ahogy az anyám tette.
És a testvérem, Mathim.
És ahogy én is.


Sitkában születtem, Alaszkában - alig néhány órán múlott, hogy nem a sziú törzs közeli rezervátumában. Az anyám és a törzs ragaszkodtak az ősi módszerhez, hallani sem akartak kórházról, orvosokról, bőven elég volt nekik a javasasszony jelenléte. Apám persze mindazok ellenére, hogy anyám látni sem akarta őt, karjaiba fogta és elvitte az asszonyt. Még a harcos természetűnek ismert sziú férfiak nem mertek vele szembeszállni, hisz termetre mindig jobban hasonlított egy medvére, mint emberre. Karjaiban vitte ki anyám, ezzel megmentve őt a haláltól - a szülés utáni magas-vérnyomás betegséget ugyanis csak ott tudták kezelni. Másképp belehalt volna abba, hogy életet adott nekem. Mathim, apám elsőszülött fia, kit édestestvéremként szerettem elmesélte, mennyit vitáztak ők ketten miattam. Anyám vissza akart menni a rezervátumba és magával vinni engem is, de az apám hallani sem akart róla. Valamiről le kellett mondania - rólam, vagy a rezervátumról. Az anyaságot választotta, az ő kis Talutah-ját... de belül örökké boldogtalan volt.

Apám Alex a helyi jáger csapat, a Thurisaz alapító tagja volt; Mathimot és engem is rémvadásznak szánt. Azt nem tudom, hogy anyám tudott -e róla; tudta -e, mit csinál Mathim iskola után, hogy mitől fáradt olyan gyakran és elgyötört... a bátyám szerint igen, az apám viszont ennek mindig az ellenkezőjét állította. Nagyszerű anya volt és egyáltalán nem volt ostoba. Talán csak tudta, hogy nem szabad kérdeznie. Félt az apámtól és sosem láttam, hogy megölelték volna egymást. Néha egészen úgy tűnt, mint egy kalitkába zárt, rab madár. Barna szemeiből örökké bánat áradt. Aznap is, ahogy kinézett az ablakon az ősi, örök jeges tájra - a végtelen hómezőket és a hegyeket bámulta, siratta elveszett otthonát, elhagyott népét, s talán a szabadságát is. Nagy volt aznap a sürgés-forgás délelőtt a házban, ismeretlen férfiak - harcosok - léptei alatt dobogott egész nap a padló, recsegett a falépcső... idegenek voltak, de valahogy mégsem féltem tőlük, egyiküktől sem. Estére azonban csak ketten maradtak velünk. Mathim apánkkal volt iskola után, hisz neki már megkezdődött a kiképzése, én még túl fiatal voltam, talán két éves. De kristálytisztán emlékszem arra a napra - életem első teljes értékű emléke, ahogy anyám arca az arcomra fröccsen. engem akart megvédeni. Feláldozta magát értem, hideg és boldogtalan élete forrásáért.

Két jáger is belehalt, hogy megvédje anyámat... de nem tudták megállítani a rémeket. A gyász mindannyiunkat lesújtott, apám szinte eszét vesztette. A maga különös és sajátos módján azt hiszem, nagyon szerette őt. Teljesen összetört belül. Már másnap a Wahed-nak támadt - kérdőre vonta, őt okolta és hibáztatta, amiért képtelen volt megkettőzni a házunk őrizetét. Alex elhagyta a Thurisaz-t, önként vonult el két legkisebb gyermekével, a nagyobbak a csapattal maradtak. Nem volt semmink, csak néhány fegyver, egy kevés pénz és az autó, mellyel dél felé indultunk. Így érkeztünk meg Arapaho-ba 1992-ben. Gyászoltunk, kiváltképp apám, de az egy pillanatra sem fordult meg a fejében, hogy hátrahagyva eddigi életét elölről kezdjen mindent. Itt is folytatni akarta a rémvadászatot, hisz ennek szentelte életét. Ő és Mathim csatlakozott a helyi jáger közösséghez, a Nemezishez, itt folytatódott testvérem kiképzése, s pár év múlva megkezdődött az enyém is. Eleinte csak jó barátok voltunk Lynx-szel, de idővel a barátságunk elmélyült, ahogy lassan fiatal felnőtté értünk. Bár jó pár évvel idősebb volt nálam, ő volt az első szerelmem - és egyetlen, azóta is.

Sosem voltunk "hivatalosan" együtt, de én epekedtem érte. Ő sem volt közömbös irántam, de sosem engedett magához túl közel, vagy csak titokban. Én nem akartam ilyen kapcsolatot, elvégre semmi kivetnivalót, vagy szégyellnivalót nem találtam benne, ezt neki is elmondtam. Akkor kellett volna megmondania, hogy sosem leszünk egy pár: de ehelyett a reményt ültette el szívemben azzal, hogy megígérte, a végső vizsgám után nem kell többé bujkálnunk. Csak erre tudtam koncentrálni az elkövetkezendő években. Mikor Mathimot elvesztettem, újra megdőlni látszott minden, apám megint a felelősöket kereste, Lynx apját, a Wahedet hibáztatta. Melléjük álltam, s tudom, hogy helyes döntés volt. De sosem fogom elfelejteni apám arcát, ahogy rám nézett. Sosem láttam még annyira szomorúnak, csalódottnak és elveszettnek, mint abban a pillanatban. Hét éve már, hogy eljött a vizsgám napja. Felfedeztük néhány hárpia búvóhelyét a városban, velem együtt több fiatal is elindult aznap, hogy az ő vérük árán szentesítse helyét a Nemezisben. Lynx-re gondoltam és az ígéretére, apámra és legyilkolt fél családomra: most megbosszulhatom őket, most bizonyíthatok. Ezek után teljes értékű vadász leszek. Felnőtt. Erős és megállíthatatlan. Bár végül életben maradtam és legyőztük a szörnyeket, súlyos sérülésekkel vittek a kórházba aznap. Az egyik dög kikaparta a bal szemem, az arcomon pedig egy hatalmas karmolás nyoma éktelenkedik azóta is. Egy életre elcsúfítottak és félnyomorékká tettek azok a dögök. Beletelt némi időbe, míg megbékéltem magammal és kihevertem a sérüléseket, egyre csak Lynx-en járt az eszem. Úgy hittem, megérte. De ő eltávolodott tőlem. Abban a pillanatban, ahogy meglátta az arcom és a valódi helyén az üvegszemem. Nem vonzotta többé egzotikus szépségem... eldobott magától. Azóta sem hevertem ki a csalódást.

A Paine nevet választottam fedőnévként, mikor a csapat teljes értékű tagja lettem. Az egész életem átjárta, ott rejtőzött minden sarokban, ott ült a másodperc mutatóján minden egyes órában, ott bujkál ma is a csontjaimban és a lelkemben - a fájdalom.

EGYÉB

Autóm egy kissé már leharcolt, fekete GMC Sierra pick-up.


Paine ~ Talutah Singer Imagex_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
The Beast

The Beast


Paine ~ Talutah Singer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Paine ~ Talutah Singer   Paine ~ Talutah Singer EmptyVas. 15 Nov. - 22:13

Előtörténet elfogadva!
Vissza az elejére Go down
 

Paine ~ Talutah Singer

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Szörnyek Világa :: Első lépések :: Karakteralkotás :: Elfogadott karakterek-